Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravda o müsli

1. 3. 2008
  • Štíhlé dívky z obalů a reklamy nás přesvědčují, že müsli nebo cornflakes rovná se hubnutí a štíhlá linie. Avšak krutou pravdou je, že deset deka müsli má v sobě dokonce více energie než třeba stejné množství majonézového salátu.

Müsli není ideální stravou při hubnutí, podobně jako jí nejsou oblíbené müsli tyčinky. Kukuřičné lupínky i ovesné vločky totiž obsahují nemálo kalorií, a navíc také s výjimkou neochucených cereálií i hodně cukru. Ten způsobuje, že poměrně brzy po jejich konzumaci se znovu dostavuje pocit hladu. Ona výtka vůči sladkosti míří především vůči müsli tyčinkám obalovaným kupříkladu v jogurtu nebo v čokoládě.

Cereal

Zajisté, i s müsli na talíři se dá hubnout, ale musí ho být skutečně jen málo. Kdo chce snižovat hmotnost, a přitom snídá lupínky, měl by si jich navážit maximálně 5 dkg. V případě, že je zalévá mlékem či jogurtem, raději ještě o něco méně. Tahle malá hromádka ochucených vloček má zhruba 800 až 900 kilojoulů, což je skoro tolik jako dva bílé rohlíky. Výhodou obilovin oproti bílému pečivu však je vyšší obsah vlákniny, díky níž přece jen trvá pocit nasycení o něco déle

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář