Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dieta ze South Beach

14. 4. 2008

Žádné extrémy
Dieta ze South Beach je doporučována mnohými lékaři pro svou vyváženost a neškodnost. Zatímco jiné diety jako například Atkinsonova dieta sice funguje za cenu ničení si metabolismu, dieta ze South Beach má podobné účinky (ztráta šesti až osmi kilogramů za dva týdny!), ale za zcela přirozených podmínek. Jíst totiž budete zcela normální porce všech druhů masa, včetně drůbežího, ryb a mořských plodů. Vedle toho budete konzumovat i spoustu zeleniny a salátů s italským dresinkem (tzn. s olivovým olejem, žádná majonéza). Každý den sníte tolik, abyste neměla hlad, takže i svačiny a po večeři dezert. Pokud se budete stresovat z hladu, dieta nemusí být vůbec úspěšná. Vedle toho budete také hodně pít vodu a dokonce i kávu či čaj.

jess


První dva týdny
Po tu dobu nebudete smět jíst určité potraviny, které ale budete poté postupně přidávat do svého jídelníčku. Mezi ně patří pečivo, těstoviny, rýže, brambory a dokonce i ovoce. Také nebudete moci jíst žádné sladkosti, čokolády, zákusky, zmrzliny ani pít alkohol. Po těchto dvou týdnech však budete smět začít pít víno a postupně přidávat i zbytek klasických potravin. Měla byste ale být rozumná a sladkosti si dát třeba v malých porcích jednou za čas. Za prvé si jich více užijete a za druhé v malém množství prospějí vaší psychice i tělu.

Proč to funguje?
První fáze diety je zaměřená na konzumaci »dobrých tuků« (tedy těch, které vaše tělo potřebuje a ze kterých nepřibíráte na váze), dostatečných porcí (protože pokud budete jíst málo, vaše tělo přepne do režimu hladovění a nebude tuky odbourávat, nýbrž si je skladovat na »horší časy«), vlákniny a na kontrolu obsahu cukru v krvi. Po skončení této fáze budete mít již zdravé návyky, nebudete mít tolik chuť na nesprávná jídla, budete zvyklá jíst šestkrát denně, abyste nehladověla. Tím se změní i váš metabolismus, s čímž právě tato dieta počítá. Tím se změní i váš metabolismus, s čímž právě tato dieta počítá. Pak by měl už takto nastartovaný běžet dál a spalovat ty správné tuky v tom žádoucím množství

atlas.cz

přidáno:
Základ nízký GI.
V první fázi je zakázán veškerý chléb, těstoviny a rýže, aby se rychle nastartovalo hubnutí. Později se příjem sacharidů zvýší, ale povoleny jsou pouze celozrnné produkty. Dopřát si naopak můžete sýry, vajíčka, šunku nebo máslo. Při vaření se doporučuje používat olivový, řepkový nebo ořechový olej.

Výhody: Nemusíte počítat kalorie a netrpíte hladem. Občas si můžete dovolit i hořkou čokoládu a sklenku vína.

Nevýhody: Při striktním omezení sacharidů se můžete cítit unavení a bez síly. Pozor si dejte také na příjem tučných potravin (máslo a slanina), které se v dietě vyskytují. Obsahují totiž nezdravé nasycené tuky a cholesterol.

příklad jídelníčku:
SNÍDANĚ: omeleta opečená na olivovém oleji, káva s odtučněným mlékem
SVAČINA: zeleninový salát se sýrem
OBĚD: salát s krůtími prsíčky a parmazánem, minerálka
SVAČINA: oříšky nebo mandle
VEČEŘE: grilovaný losos s dušeným špenátem, sklenka vína

.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ahoj!!

(tera, 14. 1. 2010 16:44)

Ahoj, chceš mít supr mega návštevnost? Když jo tak klikni na můj web, a můžeš mít online i 88 747! a ece mnoho dalsiho for girls a blog, tak se teda na ten blog podivej,jj? http://pro-tebe-a-blog.blog.cz