Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ptáš se, proč přes všechnu snahu stále nedopneš oblíbené džíny? Viník se možná skrývá tam, kde bys ho vůbec nečekala...Někdy stačí odstranit jedinou chybu ze zaběhlého režimu, a kila jdou rázem dolů úplně sama! "Když jsem se rozešla s přítelem a skončily naše společné pozdní večeře a chroupání chipsů u televize, během dvou týdnů jsem shodila pět kilo," říká pětadvacetiletá Sandra. Herec Tom Hanks zase zhubl díky tomu, že přestal pít kávu. Vychytejte 'mouchy' ve svém životním stylu i vy!

Pozor na uzeniny!

Pokud jste milovníci párečků a pro lepší pocit je nahrazujete výrobky s nálepkou 'light', zbystřete! Obsah tuku je v nich možná o něco málo nižší, ale to výrobce bohatě vynahradí moukou, nutností je i větší množství ochucovací chemie, aby bylo 'hmotu' vůbec možné pozřít. O nezdravé soli ani nemluvě... Věřte tomu, nebo ne, ale lepší než dietní párek je i flákota vepřového.

Kávová závislost

Kámen úrazu mohou snadno odstranit ti, kteří jsou zvyklí denně pít několik šálků kávy se smetanou, cukříky a nejlépe i šlehačkou. Je to stejné jako cpát se čokoládou!

Zrádná paštika

Typickým dietním zabijákem, který klame masovou vůní i chutí, je paštika. Ve skutečnosti je její hlavní ingrediencí tuk. Krajíc chleba s paštikou pokryje třetinu doporučeného denního příjmu kalorií! Je-li to nezbytná složka vaší snídaně a večeře, vyměňte ji za podobné sojové pomazánky nebo šunku.

papani

Večerní mlsání

Nevěřili byste, jaké divy s vaší váhou udělá poslední zkonzumované jídlo. Můžete třeba celý den hladovět, ale když se pozdě večer našťouchnete mísou špaget s omáčkou a zalijete je džusem nebo colou, budete jen přibývat na váze... Radši si přes den dopřejete více laskomin a nejpozději v sedm hodin si už dejte jen lehkou večeři. Kila půjdou automaticky dolů.

Záludný alkohol

Alkohol bývá zákeřným nepřítelem především mužské linie... Pokud stále nechápete, odkud se bere manželovo kynoucí bříško, možná za to mohou pravidelné sedánky v hospodě. Pivo obsahuje vysoké množství cukru, jeden 'panák' tvrdého alkoholu pak vydá za obalovaný řízek s bramborem! Zkuste manželovi promluvit do duše...

Sýrová bomba

Nezapomínejte, že sýry jsou vedle šlehačky, smetany a tučných jogurtů velkým zdrojem skrytých tuků! Na které si dát největší pozor? Hrobem štíhlé linie jsou hlavně smetanové 'taveňáky' a zrající sýry typu camembert. Obsahují problematické tuky, které člověku neškodí jen přívalem kalorií, ale také cholesterolem a dalšími negativními vlivy.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář